Perakende Çözümleri

Şematik Tasarım

ELEKTRONİK RAF ETİKET SİSTEMİ

ALTERNATİF ETİKETLEME ÇÖZÜMÜ

Perakende sektöründe faaliyet gösteren mağazalar için harcanan iş yükü, zaman kaybı ve hatalı değişimler sonucu büyük sorun haline gelen raf etiketlerinin değişimi günümüz teknolojisiyle çözüme kavuşmaktadır. Mağazalarda kullanılan geleneksel etiketleme çözümlerine alternatif bir çözüm olan elektronik raf etiket sistemi, kablosuz haberleşme ağı üzerinden gönderilen güncel ürün bilgilerinin raflarda bulunan ekranlar üzerinde sunulmasına olanak tanır.

Angora Teknoloji, perakende çözümü olarak uzun pil ömürlü, hızlı ve güvenilir bir elektronik raf etiket sistemi geliştirmektedir. Sistem bir adet yönetici yazılım, ortam büyüklüğüne bağlı olarak bir ya da daha fazla sayıda ağ geçidi ve ürün çeşidi kadar elektronik etiketten oluşmaktadır.

ELEKTRONİK EKRAN AĞI

Her çeşit ürün için bir adet elektronik raf etiketi bulunmaktadır. Değişik boyutlardaki aktif matris e-paper ekranları sayesinde müşteriye güncel ürün fiyatlarını gösterir. E-paper ekranların teknolojisi gereği etiketler geniş açıdan okunabilmekte ve büyük enerji tasarrufu sağlamaktadır.


KABLOSUZ HABERLEŞME

2.4 GHz RF bandında IEEE802.15.4 standardı üzerine kurulu özel ağ sayesinde hızlı, güvenilir ve düşük enerjili bir haberleşme sağlanır. Kullanılan RF bandı dünya genelinde yasal band olarak kabul edildiğinden ürünler her ülkede kullanılabilir ve çift taraflı yapılan haberleşme sayesinde hatasız güncelleme yapılabilmektedir.

MERKEZİ YÖNETİM

Tekil marketlerde arka ofis yönetici terminalinden, zincir marketlerde ise genel merkezlerinden yapılan fiyat güncellemeleri, mağazaların raflarındaki elektronik etiketlere otomatik ve eş zamanlı olarak yansıtılır.
SİSTEMİN AVANTAJLARI

  • Fiyat Doğruluğu
    İki taraflı veri iletimi ile hatasız fiyat güncelleme.
  • Maliyet Düşürme
    Kırtasiye ve personel giderlerinden oluşan menü maliyetleri azalır.
  • Hızlı Fiyatlandırma
    Saniyeler içinde fiyat güncelleme gerçekleşir.